Jak cvičení ovlivňuje spánek

01.10.2013 11:11
Poté výzkumníci náhodně rozděleni své dobrovolníky buď zůstat neaktivní, nebo začít střední vytrvalostní cvičební program , který se skládá ze tří nebo čtyř 30 minutových tréninků týdně , obvykle na rotopedu nebo běžeckým pásem , které byly provedeny v odpoledních hodinách. Tento cvičební program pokračoval po dobu 16 týdnů .
 
Na konci této doby , se dobrovolníci při výkonu skupiny spali mnohem víc tvrdě , než byly na začátku studie . Spali v průměru asi 45 minut až hodinu déle na většinu noci , probudil méně často a vykazování větší sílu a méně ospalost.
 
Ale doktor Baron si říkali, zda začínající cvičenci zažili okamžité zlepšení jejich spánku . A na den- to-denní bázi , že pracuje se na daný den produkoval lepší spánek v noci ?
 
Vrtání do hloubky údajů obsažených ve výkonu skupiny spánku deníky a další informace o nové studii Dr. Baron zjistil, že odpověď na obě otázky bylodocela jasné ne . Po prvních dvou měsíců od jejich cvičebního programu se vykonávají dobrovolníci ( všechny byly ženy ), spali nic lepší než na začátku studie. Teprve po čtyřech měsících programu bylo jejich nespavost zlepšila .
 
Oni také vzácně spí lépe na těch nocí, kdy měl cvičební relace. A snad nejvíce říkat , že téměř vždy vykonávána na kratší dobu ve dnech, po chudé spánku .
 
Jinými slovy , spí špatně tendenci zkrátit zítřejší trénink , zatímco v plné délce tělocvik ne, ve většině případů , produkovat více a lépe spát v noci.
 
Na první pohled by se mohlo zdát tyto výsledky " trochu odrazuje , " Dr. baron. Také se zdá být v rozporu s dřívější závěr, že čtyři měsíce cvičení zlepšila Insomniacs " spánku , stejně jako bohatství dalších nejnovějších vědeckých poznatcích , které obvykle zjištěno, že pravidelné cvičení prodlužuje a prohlubuje spánek.
 
Ale Dr. Baron poukázal , většina z těchto dalších studií zaměstnán dobrovolníky bez existujících problémy se spánkem . Pro ně , cvičení a spánek Zdá se, že poměrně nekomplikovaný vztah. Můžete si zacvičit , únava těla a mysli , a spát zdravě v noci.
 
Ale lidé s poruchami spánku, nespavost a další mají tendenci být " neurologicky odlišné , " Dr. baron. "Mají to, co charakterizoval jakohyper- vzrušení stresové systému , " řekla. Jediný záchvat cvičení v daný den " je pravděpodobně nestačí k překonání tohoto vzrušení ," vysvětlila . To by mohla dokonce vést ji , protože cvičení je sám o sobě fyzikální stresor .
 
Nakonec, nicméně , pokud je cvičební program je zachován , Dr. baron ,cvičení se zdá začít ztlumení zvuku člověka stresovou reakci . Její nebo jeho základní fyziologické vzrušení se vytočí dolů dost spát , aby se dospělo snadněji , stejně jako v roce 2010 experiment .
 
Samozřejmě, že oba z těchto studií byly malé, zahrnující méně než tucet cvičení dobrovolníků , všechny z nich ve středním věku a starší ženy . " Myslíme si, že by zjištění platí stejně pro muže , " Dr. baron. Ale ta myšlenka je ještě třeba prokázat.
 
Stejně tak je možné ještě znát spánku související dopady cvičení různých typů (jako silový trénink ) , intenzity nebo načasování , včetně ráno nebo pozdě večer , zasedání.
 
Přesto, že předběžné hlášení těchto nálezů je povzbudivé . Pokud obvykle dochází při nespavosti a nemají v současné době vykonává , Dr. baron , začněte . Nepoužívejte však očekávat, že se vám bude líbit , nebo dokonce dokončit cvičení den po zlomené spánku , nebo že budete lépe spát hodin poté, co jste uplatněna.
 
Tento proces je pozvolnější a méně okamžitě potěšující nežspánek -zanedbaný může přát. Ale výhody to rozvíjet . " Trvalo to čtyři měsíce " v původní studii Dr. baron , ale v tu chvíli se vykonávají dobrovolníci " spali alespoň 45 minut, vícev noci. " "To je obrovský, stejně dobrý nebo lepší" než většina současných léčebných možností pro poruchy spánku, včetně léků , řekla.